O nás

Celý náš život je spojený s nějakým psím kamarádem. Náš první pejsek byl německý ovčák v roce 1990 a dětem i nám byl 14 let bezvadným parťákem. V roce 2004 jsme si pořídili rhodéského ridgebacka, se kterým jsme 11 let zažívali krásné chvíle. Jeho náhlé úmrtí nás hodně bolelo  a proto jsme začali přemýšlet o novém pejskovi, ale nějakém menším, do 30 kg. A tady všechno začalo…

Na fotkách se nám zalíbila krátkosrstá kolie. Na dotaz na facebooku, kde sehnat šťeňátko KK, se nám ozvala paní Renáta Novotná z Prahy a ochotně nás pozvala k sobě domů, kde v té době měla fenku KK  Eny a pejska KK Brontése, úžasného pejska, šampiona několika evropských zemí. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o plemeni a hned jsme věděli, že v příštích letech u nás bude právě toto plemeno.

16. srpna 2015 se v CHS Amico di Boemia v Jižních Čechách narodilo 5 krásných štěňátek právě ze spojení Brontése Bohemia Elenor a Anabelly z Mošnova. Po několika týdnech jsme se jeli podívat na naše slíbené psí miminko, holčičku, které jsme vybrali jméno Betty a seznámili se s milou chovatelkou Janou Janečkovou, která nám vždy, když je potřeba, ráda a ochotně poradí.

S Bettynkou jsme získali inteligentního sportovního pejska,  má ráda děti  a dlouhé procházky a také běhání vedle jízdního kola.

V roce 2018 jsme se rozhodli založit chovatelskou stanici a pokračovat v chovu těchto krásných a inteligentních pejsků. Naše chovatelská stanice se jmenuje  Od Barbory  a to proto, že pocházíme z krásného královského města Kutné Hory a na chrám svaté Barbory koukáme každý den z oken a zahrady našeho rodinného domu.